Odwiedź nas
w biurze

Zadzwoń

Zgarnij bonusy za wykonane kursy! Sprawdź jak wynająć wybrany samochód taniej!

Blog

18 stycznia 2024

UberX – co to takiego?

Firma Uber zrewolucjonizowała usługi taksówkarskie, wprowadzając tzw. transport na życzenie. Za pomocą aplikacji w telefonie można wygodnie zamówić taksówkę w wybrane miejsce miasta, na którego terenie funkcjonuje marka. Uber już od 2009 roku oferuje wygodne przewozy taksówkarskie, a w ramach rozwoju firmy powstały nowe usługi, skierowane na określonych klientów. Jedną z takich usług jest UberX. O czym mowa i jak działa UberX?

Czym jest UberX?

UberX to ukierunkowana na dowolnego klienta tańsza odmiana usługi Uber. W jej ramach można zamówić komfortowe i szybkie przejazdy w niższej cenie. UberX umożliwia zamawianie taksówek nie tylko z profesjonalnymi taksówkarzami, ale też z prywatnymi kierowcami, którzy oferują często tańsze przejazdy, niż standardowe. Samochodem mogą jechać maksymalnie 4 osoby łącznie z kierowcą taxi. UberX to opcja, która okazała się doskonałym pomysłem, dopasowanym do codziennych potrzeb pasażerów taksówek, którym łatwiej jest zamówić usługę dostosowaną do indywidualnego budżetu.

Jak zamówić przejazd z UberX?

Zamawianie usługi UberX polega na tych samych zasadach, co zamawianie innych usług Uber. Wystarczy ściągnąć na telefon aplikację Uber i założyć konto. Aplikacja jest bardzo intuicyjna, dlatego każda osoba, która zna obsługę telefonu, powinna sobie poradzić także z wypełnieniem odpowiednich pól. Po otwarciu aplikacji w polu „Dokąd jedziemy” wystarczy wpisać miejsce docelowe, a następnie wybrać usługę UberX. Po kliknięciu w opcję w aplikacji pojawi się informacja, dotycząca przewoźnika i samochodu, który ma odebrać nas z miejsca, w którym się znajdujemy. Dokładną lokalizację kierowcy można śledzić na mapie w aplikacji.

Przed wejściem do samochodu warto dokładnie sprawdzić, czy dane pojazdu zgadzają się z tymi, które zostały udostępnione w aplikacji. Warto sprawdzić numer tablicy rejestracyjnej, model auta oraz dane kierowcy. Przewoźnikowi nie musimy płacić osobiście, ponieważ opłata za przejazd pobierana jest automatycznie tuż po zamówieniu usługi. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wynajmu aut na taxi!